DENİZ DÜZGÜN   - 1 ARALIK 2010

BURCU YAY

 

YAY BURCU VE YAY BURCUNUN ÖZELLİKLERİ  


 • Elementi : Ateş
 • Özelligi : Yakici
 • Yönetici Gezegeni : Jüpiter
 • Metali : Kalay
 • Ugurlu Günü : Çarsamba
 • Ugurlu Sayisi : 3
 • Ugurlu Tasi : Turkuaz
 • Ugurlu Renkleri : Mor, menekse moru
 • Ugurlu Çiçekleri : Leylak, salkim, mor menekse
 • Ugurlu Kokulari : Nergis, menekse, zambak
 • Ugurlu Müzik : Pop müzik
 • En Belirli Özelligi : Canlilik
 • En Büyük Ideali : Dünya çapinda ün
 • En Büyük Hatasi : Merhametsizlik
 • En Büyük Arzusu : Gezip görmek
 • En Büyük Yetenegi : Turizm alaninda çalisma  Yay burcu insaninin içinde hiç bir kötülük yoktur. Onu yargilarken hasin olmayin. Iyi niyetlidir. Kendisine sempati duyulmasina ihtiyaci yoktur. Ondaki essiz anlayis, zeki ve atesli davranislar, genellikle Yay'i basarili insanlar arasina sokar. Yay'larin en belirgin özelligi dobra olmasdir. Yapmacik ve aldatmaca onlari dehsete düsürür.

  Oldukça büyük, biçimli bir kafalari, yüksek, genis alinlari vardir. Yüzleri açik ve neselidir. Arkadasligi ve fikir alis verisini davet eder, hareketleri çabuktur. Çogunlukla el kol hareketleri yapar. Bu hareketleri gösterisli ve dramatik olabilir, ama pek nazik olmaz. Çok uzun boylu ve atletik yapilidirlar. Güçlü yapilari vardir.

  Yerinde duramayan insanlardir. Hareketsiz durmaktan nefret ederler.

  Hizi severler. Yay insani herhangi bir tehlikeden kil payi kurtulmak kadar hiçbir seyden zevk almaz.

  Ona göre gerçek gerçektir. Yay'in aklindan, kalbinden geçen hersey hemen hemen aninda dudaklarina dökülür.

  Insanlar Yay'a uzun süre gücenemezler. Çünkü onun hiçbir zararli niyeti yoktur. Yay'larin çogu içtenlikle sizi neselendirmeye çalisirlar. Çogu disa dönük, konuskan ve atilgan olabilir. Dili dururken bile kafasi çalisir. Otoriteye karsidir. Birden sinirlenir ve öfkesi saman alevi gibi geçer.

  Tipik bir Yay'in çocuksu bir yani vardir. O, yasamin ciddiligini kabul etmek istemez.

  Çekingen, utangaç olanlari da, zorba olanlari da her zaman askta sanslarini deneyeceklerdir. Yay'lar dikkatsizce bir iliskinin içine atilirlar, ama evlilik söz konusu olunca çogunlukla birdenbire duraklarlar. Bir kez düsünür sonra yollarina devam ederler.

  Yaylarin en kötü huylari arasinda siddetle öfkeye kapilma egilimi, asiri sismanliga ve alkoliklige yol açan, çok fazla yiyip içme tutkusu ve sir tutma yeteneginden yoksun oluslari sayilabilir.

  Parlak hayal gücünden ve ileriyi düsünme yeteneginden kaynaklanan bir davranistir.

  Çogu saka yaparken yeri ve zamani iyi ayarlayamazlar. Yay burcu insani ya böylesine dikkatsizce davranir, ya da istedigi zaman öyle alçak gönüllü, gösterissiz tavirlar takinir, o'nun utangaç oldugu izlenimini alabilirsiniz.

  Asla yalan söylemeyi beceremez. Atilgan ya da çekingen olsun, bu cömert idealist, hayat boyu neseli ve umutludur.

 

 

Glitter Graphics
[Glitterfy.com - *Glitter Graphics*] 

 

1 Aralıkda doğanlar nelerden hoşlanırlar nelerden hoşlanmazlar


Sezgileri güçlü ve sevecen kişilerdir. Yaşamlarında; aile, ülke ve evleri çok önemlidir. Anne ve babalarına düşkün oldukları için, ileri yaşlarda evlilik yaparlar.. Geleneksel tavırları ve özgürlükçü yapılarıyla dikkat çekerler. Duygularını kolay paylaşmak istemezler. Çevrelerinde örnek kişi olmalarına rağmen, onların yaşamla ilgili gizli güvensizlikleri vardır. Tedirgin ve önlemci yönleri yüzünden eleştiricilikle suçlanabilirler.Yaşamlarında belli bir düzen göze çarpar. Asla istemedikleri bir işi onlara yaptıramazsınız. Cömert ve arkadaş canlısı kişilerdir. Evleneceği kişinin entelektüel olmasını isterler. Edebi kişilikleri ve bilgiye meraklı yapıları vardır. Toplumda iyi yerlere gelirler. Genellikle ses getirici işlerin altına imza atarlar. Sanatçı yönlerini açığa çıkarmayı amaçlarlarsa, iyi bir performans sergilerler. Enerjik yapıları yüzünden sürekli hareket halinde yaşarlar. Zevklerine düşkündürler. Yeme ve içme konusunda aşırılığa kaçarlarsa, olgun yaşlarda kan basıncında yükselmeler ve şekere meyillilik gösterebilirler.

 Bugün Doğan Erkekler

Anlaşılması zor insanladır. Dürüst ve samimi kişiler olmalarına rağmen, sadece kendi doğruları ile yaşarlar. Özel yaşamlarında paylaşımlara değer verirler. Güvensiz ortamlardan uzak durmaya çalışırlar. Felsefi yetenekleri gelişmiştir. Yorum sanatını iyi kullanırlar. Bazen çevrelerine gizemli bir kişi imajı verirler.


Bugün Doğan Çocuklar

Sevdiklerinden uzak yaşamayı beceremezler. İlişkilerinde bağımlıdırlar. Arkadaşları için yapamayacakları fedakarlık yoktur. Sessiz ve sakin bir bebeklik geçirirler. Sanata eğilimlidirler. Buluğ çağında oldukça meraklı bir tablo çizerler.